Cím: 8000 Székesfehérvár, Széchenyi u. 80., Hungary
SZOLGÁLTATÁSAINK
A FOGÁSZATI IMPLANTÁTUM BEÜLTETÉS MENETE
Állapotfelmérés és konzultáció
Az első alkalommal az implantációt végző szájsebész kollégánk megvizsgálja a pácienst, felméri a szájüreg és az állcsontok állapotát, és megbeszéli pácienssel a szükséges beavatkozási lehetőségeket.
Ha további információt szeretnél megtudni a fogászati implantátum beültetéséről, akkor olvass tovább!
A kezelés megtervezése
A kezelés megtervezéséhez elengedhetetlen a panoráma röntgen és a fogászati CT elkészítése, mivel kizárólag ez alapján kaphatunk pontos információt a csontállomány mennyiségéről, valamint az anatómiai képletekről (arcüreg elhelyezkedése, idegek lefutása).
Ilyenkor tudunk dönteni, hogy szükség van-e csontpótlásra vagy arcüregemelésre, valamint ez alapján tudjuk meghatározni az implantátum(ok) pontos helyét, típusát, mennyiségét.
Választ adunk a páciens minden felmerülő kérdésére, pl. hogy csontosodási idő alatt szeretne-e ideiglenes pótlást viselni, elmondjuk a fogpótlás várható költségeit, és beütemezzük a műtét pontos időpontját.
kisokos
Az implantátum beültetése
Az implantáció végén az implantátumot gyógyulási csavarral, míg az ínyen ejtett metszést varratokkal zárjuk le.
Ha szükséges csontot pótolni, bizonyos esetekben azt is ebben a fázisban végezzük el. Az esetek másik részében a csontpótlás egy külön alkalommal történik.
A varratokat általában egy hét múlva távolítjuk el, az implantátumok pedig a következő hónapokban a nyálkahártya alatt, annak védelmében gyógyulnak tovább.

Csontosodási időszak
A csontnak időre van szüksége ahhoz, hogy begyógyuljon és teljesen összeforrjon az implantátummal. Ezt a folyamatot osseointegrációnak, vagyis csontosodásnak nevezzük; és egyéni szituációtól függően 3, 4, vagy akár 6 hónapot is igénybe vehet. A csontosodási időszak alatt az implantátum felszínén található mikropórusokat közvetlenül beszövik a csontsejtek, melynek köszönhetően az stabilan rögzül és terhelhetővé válik.
Ez idő alatt a foghiányt ideiglenes fogpótlással „helyettesítjük”. A gyógyulást követően a megfelelő csontosodást minden esetben röntgenfelvétel alapján ellenőrizzük.
Ínyformázás
A behelyezést követő 2-3 hónap elteltével következik az implantátum “felszabadítása”. Ilyenkor az íny implantátum feletti részén egy kis nyílást készítünk, és a korábbi gyógycsavart ínyformázó csavarra cseréljük. A 7-21 napos gyógyulási időszak alatt ez a csavar alakítja, igazítja hozzá az ínyt a későbbi korona kontúrjához.
Implantátum fej behelyezése
Az optimális lágyrészviszonyok elérése után eltávolítjuk az ínyformáló csavart, majd kiválasztjuk a megfelelő implantátum fejet és becsavarjuk azt a fog implantátumba.


Fogpótlás elkészítése
Végül a fogorvos a fogtechnikai laboratórium segítségével elkészíti az implantációs fogpótlást, mely egyéntől és szituációtól függően lehet korona vagy híd is. Ehhez szükség van fogászati lenyomatokra, vázpróbára, ekkor választjuk ki a megfelelő fogszínt is.
Legvégül a beültetett implantátumokra – ragasztással vagy csavarozással – felkerül az esztétikus felépítmény (korona vagy híd).
Igazítás, harapásbeállítás
A legprecízebb kivitelezés ellenére is előfordul, hogy a fogpótlás magasságán utólag még igazítani kell, hogy a harapás tökéletes legyen.


Éves kontroll
Az implantátumos fogpótlás „átadásával” a páciens és kezelőorvosa között nem szűnik meg a kapcsolat, hisz a hosszú távú, akár életre szóló siker feltétele a gondos szájhigiénia mellett a rendszeres fogorvosi ellenőrzés.
Az implantátumos fogpótlás behelyezését követően a betegnek általában évente egyszer kontrollvizsgálaton kell megjelennie. A fogorvos ilyenkor ellenőrzi az implantátum körüli csont- és hámtapadás, valamint a fogpótlás állapotát, és amennyiben szükséges, elvégzi a megfelelő korrekciókat (pl. a lerakódott fogkő eltávolítását) is.
Kattints ide, ha kíváncsi vagy az implatátum árakra! Majd válaszd az implantáció menüpontot!