Mit tegyél az újévben, hogy fogaid egészségesek maradjanak? Blogbejegyzésünkben erről lesz szó! Olvass tovább az egészséges fogakért!

 

  1. Cseréld ki a fogkefédet!

Általánosságban elmondható, hogy 2-3 havonta le kell cserélned a fogkefédet.

Ezt idő előtt fontos megtenned, ha beteg voltál, esetleg fogínyproblémákkal küzdesz, mivel a fogkefén megtelepedő kórokozók később visszafertőzhetnek. A téli hónapokban gyakoribb a megfázás és az egyéb vírusos légúti megbetegedés, ezért lehet, hogy érdemes ezzel kell indítanod az újévi fogápoló programot. J

Ha az alapos fogmosás ellenére is lepedékesnek érzed a fogaidat, vagy úgy látod, hogy a fogkeféd sörtéi már megadták magukat, szintén megérett a fogkeféd a cserére.

 

  1. Igyál több vizet!

Biztosan tudod, hogy a megfelelő hidratálás szervezeted egészséges működésének egyik alapja – nos, ez a szájüregedre is igaz!

Kellő mennyiségű víz elfogyasztása esetén a szájüreg mirigyei több nyálat termelnek, ami nemcsak az étel alapos lebontásához, de a fogak és az íny öntisztulásához is elengedhetetlen.

A nyál 99% vízből áll, de olyna értékes ásványi anyagok is találhatók benne, mint a kalcium, foszfát és fluorid, melyek természetes módon semlegesítik az étkezés utáni savakat, elejét véve a fogak ásványi demineralizációjának. Vagyis a reggelt ne kávéfőzéssel indítsd, hanem egy nagy pohár vízzel!

 

  1. Hagyj fel a fogkárosító szokásaiddal!

Mint sokan, lehet, hogy te is olyasmikkel károsítod leginkább a fogaidat, amire nem is gondolnál!

Például fogvédő nélkül űzöl küzdősportot, vagy szórakozottan rágod a tollad végét munka közben, esetleg a fogaiddal próbálsz meg tárgyakat kinyitni.

A fentieken kívül a dohányzás is megduplázza az ínybetegség kockázatát, ezért erről is érdemes leszokni az egészséges fogak érdekében.

 

  1. Vegyél részt rendszeres fogkőleszedésen!

A fogkő az ételmaradékok és nyál keveredéséből származó elmeszesedett lepedék, mely szinte minden felnőtt szájában megtalálható.

Ha nem távolíttatod el rendszeresen, a fogkő folyamatosan terjed és fogínygyulladást, majd a későbbiekben fogágybetegséget okozhat, melynek a vége akár fogvesztés is lehet.

Ezt megelőzendő szükséges a rendszeres félévente-évente beiktatott rendelői  „fogkőleszedés”, azaz ultrahangos fogkőeltávolítás.

 

  1. Próbálj ki más fogtisztító eszközöket is az egészséges fogakért!

A fogkefe és a fogkrém mellett azonban számos hatékony eszköz áll rendelkezésre ahhoz, valóban alaposan megtisztíthasd a fogaidat és az ínyedet.

A fogköz tisztítására fogselymet, a fix fogpótlások, hidak tisztításához pedig a speciális fogselymet, a superfloss-t javasoljuk.  A pici „üvegmosó kefére” hasonlító interdentális fogköztisztító kefe szintén nagyon hatékony eszköze a fogközök alapos tisztításának.

A szájzuhanyt eredetileg a lepedék alapos eltávolítására találták ki, de jelentős szerepe lehet az íny masszírozásában, ezáltal a fogágy egészségének megőrzésében is.

 

+1 Hozasd rendbe a fogaidat!

Az újév a tökéletes alkalom arra, hogy végre belevágj a fogaid rendbehozatalába! Kezd egészséges fogakkal az újévet!

A fogpótlások (koronák, hidak, implantátumok) és a tömések segítenek megőrizni a fogaid épségét. Ha szeretnél javítani a megjelenéseden, vagy felturbózni az önbizalmadat, akkor a fogfehérítés vagy fogszabályozás remek módszer ehhez!

Egészséges fogakat szeretnél? Fordulj hozzánk bizalommal és jelentkezz be egy konzultációra!

☎ +36 70 600 1005
📧 idopont@najudent.hu
➴ 8000 Székesfehérvár, Széchenyi u. 80.
➣ https://najudent.hu/kapcsolat/