Számos tévhit kering a fogszabályozással kapcsolatban, melyek esetleg visszatartanak minket attól, hogy belevágjunk a szükséges vagy régóta halogatott kezelésbe. Blogunkban ezeknek jártunk utána!

1. tévhit: „Mire lekerül a fogszabályozó a fogaim végleg rendeződtek.”

 

Az igazság: A fogszabályzó kezelés vége nem egyenlő a fogszabályzó készülék eltávolításával! Ha szeretnénk megőrizni szép mosolyunkat, átmenetileg szükség van a retenciós (helybentartó) készülék viselésére is. Ez általában 1,5-2 évet vesz igénybe.

A fogaknak ugyanis több időre van szükségük ahhoz, hogy az új helyükön stabilizálódjanak, és a retenciós készülék hiányában ugyanis az elmozgatott fogak idővel visszavándorolnak a szövetek memóriájában tárolt eredeti helyükre.

 

2. tévhit: „Túl öreg vagyok a fogszabályzóhoz.”

 

Az igazság: A gyönyörű mosoly és rendezett fogsor nem a fiatalok kiváltsága! Akkor se késtünk le róla, ha a tizen-vagy huszonévesen nem volt lehetőségünk szabályoztatni a fogainkat. A modern fogszabályozásban a fogak mozgatása nem korfüggő tényező, az önligírozó vagy aligner típusú kivehető sínes fogszabályzó készülékek – lehet, hogy kicsit lassabban- de éppolyan hatkonysággal rendezik a helyükre a fogakat tinédzser korban, mint 30 vagy akár 40 év felett.

 

3. tévhit: „A fogszabályzás fájdalmas.”

 

Az igazság: A fogszabályozó készülék első felhelyezése, valamint az aktiválások után tapasztalhatunk némi kellemetlenséget, irritációt, vagy akár fájdalmat is, de ez mind átmeneti állapot, pár nap alatt fogaink, ínyünk alkalmazkodik az új helyzethez és el is felejtjük, hogy ott van. A rohamosan fejlődő technológiának köszönhetően a fogszabályzók nagyon gyengéd, állandó erőket fejtenek ki a fogak mozgatására, ezáltal jelentősen kisebb kényelmetlenséget okoznak, mint elődeik.Az önligírozó fogszabályzó készülékek kevesebb és kisebb méretű fém alkatrészt tartalmaznak, míg a láthatatlan, aliger típusú kivehető sínes készülékek hajszálvékony átlátszó rugalmas orvosi műanyagból készülnek, így kevésbé irritálják az ínyt, a nyálkahártyát és az ajkakat.

 

4. tévhit: „A fogszabályozás legalább két évig tart.”

 

Az igazság: A fogszabályozó kezelés a kiinduló helyzet függvényében egyénenként változik van, akinek csak néhány hónapig kell fogszabályzót viselnie.

Ám összességében elmondható, hogy napjaink önligírozó fogszabályzó készülékei segítségével sokkal gyorsabban- akár fél évvel rövidebb idő alatt- érhető el a kívánt hatás szinte bármilyen harapási rendellenesség esetén. Kisebb, esztétikai eltéréseknél, akár fél év alatt is gyönyörű, szabályos mosolyunk lehet.  Bonyolultabb funkcionális fogszabályozó kezelés esetén átlagosan 1,5 év a kezelési idő.

 

5. tévhit: „Búcsút mondhatok a kedvenc ételeimnek.”

 

Az igazság:  A fogszabályozás ideje alatt valóban körültekintőbbnek kell lennünk az étkezéssel kapcsolatban, ám némi előkészülettel, odafigyeléssel továbbra is élvezhetjük a legtöbb kedvencünket. A kemény vagy ropogós éltelek lepattinthatják vagy akár eltörhetik a bracket-eket, a ragacsosak pedig közéjük ragadhatnak, ezért a karamellát, gumicukrot, popcornt vagy kiflicsücsköt jobb kihagyni az étrendből. De az almát például felvághatjuk apró darabokra, a húst lefejthetjük a csontról és gond nélkül fogyaszthatjuk!

 

Szeretettel várunk rendelőnkben!

Fordulj hozzánk bizalommal és jelentkezz be egy ingyenes konzultációra!

☎ +36 70 600 1005
📧 idopont@najudent.hu
➴ 8000 Székesfehérvár, Széchenyi u. 80.
➣ https://najudent.hu/kapcsolat/