A fogfehérítés az egyik legnépszerűbb és leglátványosabb kezelés az esztétikai fogászatban, ám a mai napig számos tévhit és félreértés övezi. Blogcikkünkben ezeket igyekszünk tisztázni.

 

A fogfehérítés károsítja a fogzománcot.

Nem igaz.

A rendelői körülmények között végzett fogfehérítő eljárások teljesen biztonságosak a fogak és az íny számára egyaránt.

A fogak külső felületére helyezett fehérítő zselé a fény hatására aktiválódik, és a felszabaduló oxigén a fogzománc mikrobarázdáiban fejti ki hatást; reakcióba lép a fogakban lévő elszíneződésekkel, feloldja és lebontja azokat.

A fogfehérítés során a hidrogén-peroxid tartalmú fehérítő gél nem jut be a fog belső rétegeibe a dentinhez, csupán a fogzománc felszínére korlátozódik, így nem befolyásolja a fogak szerkezetét vagy egészségét.

 

A fogfehérítés fogérzékenységet okozhat.

Igaz.

Egyénfüggő, de fogfehérítés után valóban előfordulhat átmeneti fogérzékenység, amely azonban 1-2 héten belül elmúlik. Ennek oka, hogy a fogfehérítéshez használt hidrogén-peroxid megnyithatja a dentin csatornákat is, melyeken keresztül a hideg-meleg ingerek eljuthatnak a fogidegekhez. A fogérzékenység ideje alatt érdemes kerülni a szélsőségesen hideg és meleg ételeket és italokat, valamint érdemes speciális fogkrémeket vagy fogérzékenységet csökkentő termékeket használnunk.

 

Fogaink színén nem lehet változtatni!

Nem igaz.

A fogak természetes színe genetikailag meghatározott, melyet több tényező (fogzománc szerkezete, vastagsága, dentin színe stb.) is befolyásolhat, ezeken alapvetően valóban nem lehet változtatni még fogfehérítő eljárással sem. Ugyanakkor fogszín az idő előre haladtával, és persze a különféle étkezési és egyéb környezeti, életmódbeli szokásainknak köszönhetően változhat.

A kávé, tea, vörösbor, dohányzás, bizonyos ételek vagy italok fogyasztása jelentős elszíneződéseket okozhat fogainkon. Ezek egy része sem otthoni fogápolással, sem hagyományos dentálhigiéniai kezelésekkel nem tüntethető el.

A fogfehérítő eljárások azonban elég hatékonyak ahhoz, hogy több árnyalattal fehérebb fogakat „varázsolva”, visszaadják fogaink természetes fehérségét.

 

A fogfehérítést bárki számára lehetséges.

Nem igaz.

Nem mindenki számára ajánlott a fogfehérítés. Bizonyos fogproblémák esetén, mint például a fogszuvasodás, a fokozott fogérzékenység, fognyaki kopás,  ínyrecesszió vagy a fogágybetegség, a fogfehérítés ellenjavallt. Nem javasolt továbbá kamaszkorban, várandós vagy szoptató nők számára sem, valamint, ha allergiásak vagyunk a peroxidra.

 

A fogfehérítés nem nyújt végleges megoldást.

Igaz.

Bár a fogfehérítés után fogaink általában évekig megőrzik hófehér színüket, a hatás nem életre szóló, és tartósságát életvitelünk, táplálkozásunk is nagyban befolyásolja. A sok színezőanyagot tartalmazó ételek és italok, a dohányzás, kávé, tea vagy vörösbor fogyasztás mind fokozzák elszíneződések, foltok ismételt megjelenését. Ilyen esetben a fogfehérítés természetesen megismételhető.

 

Szeretettel várunk rendelőnkben!

Fordulj hozzánk bizalommal és jelentkezz be egy ingyenes konzultációra!

☎ +36 70 600 1005
📧 idopont@najudent.hu
➴ 8000 Székesfehérvár, Széchenyi u. 80.
➣ https://najudent.hu/kapcsolat/